За Хјундаи Велостер Десно Огледало За Рачна Замена Што Не Се Загрева

За Хјундаи Велостер Десно Огледало За Рачна Замена Што Не Се Загрева

DEN 634.88

Достапност

За да обезбедите оптимално вклопување и перформанси за вашето специфично возило, секое огледало за замена НА ТИК е идентично во дизајнот и конструкцијата со делот ОЕ што го заменуваат. Огледалата за замена НА ТИК ги исполнуваат Сите Федерални прописи ЗА SAE/DOT И се усогласени СО FMVSS 111. Вообичаените проблеми со ретровизорите за замена се поврзани со прекумерни вибрации на нерамни патишта, паѓајќи по помалку од 1 година употреба. Огледалата за замена НА ТИК се опширно тестирани против вибрации на стаклото и се изградени да траат.Ое-споредлив ремен (без конектор "пигтаил") за инсталација без проблеми-споредливите одредби за монтирање обезбедуваат пад-во прецизни фитментригорозни и забрзани тестови за возење велосипед за да се обезбеди квалитет и издржливост НА услугата на производот TYC 7760041 За Hyundai Veloster Десно Незагреано Рачно Заменување На Огледалото Изберете : 2012-2013 HYUNDAI VELOSTER и повеќе-додадете ја вашата ВОЗИЛО до нашиот додаток за вклопување за проверка.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката