Моќност Стоп Предна Еволуција Рампа За Сопирачки И Комплет За Ротор Со Црвени Дебеломер Обложени Во Прав KC Одговара на toyota 4Runner

Моќност Стоп Предна Еволуција Рампа За Сопирачки И Комплет За Ротор Со Црвени Дебеломер Обложени Во Прав KC Одговара на toyota

DEN 0.67

Достапност

Моќ Стоп Z23 еволуција комплет за надградба на сопирачките со дебеломер го прави едноставно и економично да ја зголеми моќта на сопирање на вашиот дневен возач. Овој Комплет За Запирање На Напојувањето е дизајниран да обезбеди мала надградба без прашина и бучава над вашиот систем за сопирање на залихите. Комплетот За Надградба На Сопирачките Z23 Го олеснува завршувањето на работата на сопирачките со вклучување на се што ви треба : совршено усогласени дупчени и дупчиња ротори, керамички влошки за сопирачки Од Јаглеродни влакна Z23 Еволуција, надграден хардвер и лубрикант со високи перформанси. Керамичките влошки за сопирачки со ниска прашина се зајакнати со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Овој комплет за сопирање е без прашина, без бучава и ќе ви даде зголемена моќ на сопирање без да ја жртвувате секојдневната возливост. Роторите се фрлаат користејќи ја најдобрата металургија Г3000 со строги толеранции НА ОЕ - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се прават никакви модификации. Прецизните дупки за дупчење овозможуваат максимално ладење на роторот. Ова ја одржува температурата на вашите сопирачки надолу за време на екстремни работни услови. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - одржувајќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, непречено сопирање. Сребрениот Цинк дихромат се нанесува на сите дупчат и дупчиња ротори, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку помагаат да се спречи ' рѓа и корозија. Клештите на сопирачките се обложени со лесна за чистење облога во прав што помага да се спротивстави на ' рѓа и корозија и да се продолжи животниот век на дебеломер. Црвеното е убав допир и навистина се истакнува зад вашите тркала! Направете ги сопирачките правилно со Комплетот За спортски сопирачки Z23 Evolution Z23. Моќност Стоп Пред З23 Еволуција Кочница Рампа И Роторот Комплет Со Црвена Прав Обложени Дебеломер КЦ2421.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката