& G киселаут Оз може

& G киселаут Оз може

DEN 31.68

Достапност

B&G кисела зелка со карактеристичен вкус што се поздравува од Европа, б & g киселакот користи стручно изработен рецепт за да го зачува вкусот што му дава на киселаут своето име. Одлична придружба на падот и зимските тепсија, чорби и печени, или како комплиментална страна на топли кучиња и колбаси, традиционалниот вкус нема да разочара. Блох и Гугенхајмер и брендот Б & Г се основани во 1889 година од семејствата Блох и Гугенхајмер, имигранти кои дојдоа во Америка бараат подобар живот. Тие започнаа со продажба на кисели краставички на улиците на Менхетен и брендот Б & Г продолжија да растат со текот на годините затоа што семејствата Блох и Гугенхајмер цврсто го поставија квалитетот на своите производи пред сè. Брендот B&G го формираше јадрото на B&G Foods кога беше основана во 1996 година. Б & Г киселаут направена од избрана бела зелка. Вкусе одлично на сендвичи на жариња, колбаси и Рубен. Sour and Tart, B & G кисела зелка е вкусна самостојно или со колбас и кромид. Изберете бела зелка го задржува крцкавиот залак. Кисела зелка од избрана бела зелка со кисела до совршенство. Посебен вкус на кој можете да му верувате.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката