Нурисон Ревел Фарма персиска Слонова коска 4 ' тркалезна Површина Килим

Нурисон Ревел Фарма персиска Слонова коска 4 ' тркалезна Површина Килим

DEN 515.68

Достапност

Замислете се што сакате за традиционалните персиски килими, трансформирани за современиот начин на живот. Тоа е посебната убавина на нашата колекција Тепих од областа Ревел. Овие бујни и прекрасни килими ја претставуваат славата на сложените "персиски Градина" цветни дизајни, во богати, заситени бои со корист на лесно чисти и ниско-барани влакна. Машина изработена од 100% полипропилен со чист подвижен раб, секој тепих За Собирање Ревел ја воодушевува раката со густ, мек, низок куп. Изберете од избор на традиционални дизајни со стилизирани цвеќиња, палмети, медалјони и класични украсени граници. Трансформирајте ја секоја просторија во палата, без разлика дали вашиот стил е традиционален, француска земја, модерна фарма или еклектична. Магично украсен Со симболи На Дрвото На Животот и задебелен централен медалјон, овој мек и шарен тепих Од областа Ревел создава фокус во собата. Машина изработена од лесно чист полипропилен и завршена со чист, подреден раб, го оживува вашиот декор – од традиционална до модерна куќа на фарма – со топла, привлечна палета на античка слонова коска. Традиционален персиски цветен дизајн во модерен, лесно чист килим. Машински полипропиленски куп со низок профил е мек на допир. Современа удобност во класичен дизајн кој одговара на фарма, француска земја и традиционален декор.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката