Трговска марка ликовна уметност „Време на кинески оброк“ платно уметност од Кристин Саин-лауд

Трговска марка ликовна уметност „Време на кинески оброк“ платно уметност од Кристин Саин-лауд

DEN 0.33

Достапност

Уметник : Кристин Саинте-Лаудсубјект : Кујностил : Азиски инспириран Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со стапчиња за јадење, кои се потпираат на празен сад покрај разнобојните корпи, кластери од мали цвеќиња и зелена ферна франд. Истакнати бои : црна, кафеава, портокалова, тен, зелена, бела Моето име е Кристин Саинте-ослабна и јас сум со седиште во источна Франција во Стразбур. За многу години работев страсно како графички дизајнер. Поминав долги часови читајќи додека Филип, мојот сопруг на фотографот, ја вршеше својата работа. Со тоа што сум толку блиску до фотограф, ја фатив грешката и сакав да одам понатаму. Еве го! Мојата цел е да најдам задоволство во мојата работа и се надевам дека и на гледачот му давам и некои. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. стапчиња за јадење се потпираат на празен сад покрај шарени корпи, јата од мали цвеќиња и зелена папрат.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката