Уникатен Разбој Мамунија Марокански Тепих Од Решетки Светло Сина Слонова Коска 7' 10 Квадратни Геометриски Племенски Совршен За Трпезарија Дневна Соба Соба За Крев?

Уникатен Разбој Мамунија Марокански Тепих Од Решетки Светло Сина Слонова Коска 7' 10 Квадратни Геометриски Племенски Совршен

DEN 1439.84

Достапност

Од Колекцијата Марокански Решетки, овој уникатен килим ќе биде одличен додаток на декорот на вашиот дом. Инспирирани од традиционалните марокански дизајни, прекрасните геометриски обрасци поставени на смирувачка палета на бои нудат префинета привлечност. Лесен за чистење и отпорен на дамки, овој прекрасен акцент ќе биде идеален избор за вашата дневна област, просторија за цртање, студија и многу повеќе. Карактеристики на производот : Боја(И) : светло сина, слонова коска. Машина направена. Среден куп. Поддршка : да. Боемски и племенски стил. Геометриски модел и линии. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 8' широк х 8 ' долг. Висина на купот : 0,33". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : Памук Деца И Миленичиња Пријателски. Голема вредност, висок квалитет и многу издржлив. Упатства за нега : редовно Вакуумирајте и чистете на самото место. Овој килим е отпорен на дамки, отпорен на избледување, не пролева и лесно се чисти.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката