Сафавиех Монтажа Лаверн Ориентална Преоптоварена Област Килим или Тркач

Сафавиех Монтажа Лаверн Ориентална Преоптоварена Област Килим или Тркач

DEN 2.33

Достапност

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекција на Монтажни Теписи Современи Теписи Отпорни на Временски Услови луксузниот изглед на дизајнот на ентериер во домот оди на отворено во прекрасниот стил на Колекцијата На Теписи Монтажа Затворено-Отворено Од Сафавиех. Прекрасен спектар на дизајни и бои, кои се движат од безвременски медалјони до бохо-шик племенски обрасци, е исполнет со модни нијанси кои даваат богат карактер на секој монтажен килим. Моќта се наѕираше користејќи издржливи синтетички предива за долготрајна убавина и крајна отпорност на вода, мувла, мувла и избледување од сонцето. Моќта Се Појави Во Турција . Висина на купот : 0.15 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . 100% Полипропилен . Отпорен на вода што го прави совршен за надворешна употреба . Додатоци во животниот стил слики не се вклучени . Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе бои и големини . Препорачуваме чување оригинален пакет за употреба за складирање.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката