Запечатена Моќност H653CP Фрлија Клипот Одговара изберете: 1977 - ФОРД F150, 1977 - ФОРД F250

Запечатена Моќност H653CP Фрлија Клипот Одговара изберете: 1977 - ФОРД F150, 1977 - ФОРД F250

DEN 1.33

Достапност

Запечатените Делови за Напојување обезбедуваат иновативни дизајни, користат водечки материјали и користат сертифицирано производство НА ISO & QS со цел да испорачаат производи со врвен квалитет кои ги задоволуваат ригорозните барања на денешните модерни мотори. Помага да се подобри запечатувањето на цилиндрите за помалку удар. Ги задржува стандардните празнини на прстенот во горниот жлеб. Дурошилд здолниште обложени клипот. Моли-графитната обвивка го продолжува животниот век на моторот. Го намалува триењето за поголема економичност на горивото. Спречува оштетување од несоодветно подмачкување при стартување. Дополнителни Карактеристики Создаден Дијаметар : 4.0000 ВО.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката