Професионален Нерѓосувачки Челик 19 - Литри 480w Дигитален Ултразвучен Грејач Тајмер

Професионален Нерѓосувачки Челик 19 - Литри 480w Дигитален Ултразвучен Грејач Тајмер

DEN 2783.84

Достапност

Опис На Производот. . 19-22л Дигитален Ултразвучен Чистач. Овој комерцијален ултразвучен чистач е изграден со цврст нерѓосувачки челик 304, што го прави ефикасна машина за секојдневно или професионално чистење. Нашата машина за чистење накит со ултразвук ќе испушти ултразвучни бранови 40k Hz за длабоко да ја измие нечистотијата на површината и пукнатината на вашите скапоцености. Со функциите за греење и тајминг, вашите предмети може темелно да се исчистат за неколку минути. Лабораториските ултразвучни средства за чистење се идеални за чистење накит, очила, часовници, метални алати итн. . Спецификации. Резервоарот Материјал : СУС304 Нерѓосувачки Челик. Моќност на греење : 600 W. Ултразвучна Моќност : 480 W. Фреквенција : 40k Hz. Напојување : AC110 V/60 Hz. Капацитет на резервоарот : 19-22Л (Бидејќи дното на ултразвучниот чистач е закривена површина, вистинскиот волумен ќе биде помал.). Поставување време : 0-30 минути (ЛЕР Дигитален Дисплеј). Поставување температура : RT-176e/RT-80€. Количина на трансдуцер : 8 комплети. Големина на резервоарот( L x w x H) : 19.69" x 11.81" x 5.91"/50 x 30 x 15 см. Големина на производот( Л х х х) : 23 "х 13" х 11 " /58,5 х 33 х 28 см. Тежина на производот : 27,8 килограми/12,6 кг. . Содржина На Пакетот. 1 х Ултразвучно Средство за Чистење. 1 х Корпа За Чистење. 1 х Кошница За Чистење Во Форма На Топка. 1 х Нерѓосувачки Челик Покритие. 1 х Излез Цевка. 1 x Напојување. 1 х Упатство За употреба. 40khz Фреквенција : со 40khz ултразвучна фреквенција и моќен трансдуцер, нашиот ултра чистач на накит добро се снаоѓа во работи за чистење со сложени форми, дупки или долгогодишни дамки. Прилагодливо време/Темпо : Времето е прилагодливо од 0 до 30 мин, а температурата може да се постави во рамките НА RT-176w/RT-80€, прикажана НА LED екраните. Функцијата за греење драматично ја подобрува ефикасноста на чистењето. 304 нерѓосувачки Челик : овој чистач за ултразвучни делови е изработен од нерѓосувачки челик 304 со капак за намалување на бучавата и вградени рачки од двете страни, дизајнирани за издржлива употреба и лесно чистење. Хуманизирани Детали : дупките за дисипација на Топлина на страна и назад се дизајнирани за заштита од прегревање, а резервен осигурувач е обезбеден во случај на прекумерна струја. Вентилот за излез на вода е погоден за дренажа. Разновидна Употреба : Совршена за домашна или професионална употреба, нашата машина за чистење ултразвук е широко користена за чистење накит, очила, часовници, метални алати, стоматолошка опрема, лабораториски прибор итн.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката