Realtree Wav Tahoe Blue Manight Christ Right Roade Birty Burtion

Realtree Wav Tahoe Blue Manight Christ Right Roade Birty Burtion

DEN 528.00

Достапност

Кошулата за риболов со кратки ракави на Realtree WAV3 е изработена од рекреација (рециклирана) полиестер и ткаенина од мешавина од спандекс. Вграденото намалување на мирисот ви овозможува да останете сигурни. Оваа ткаенина од кошула обезбедува заштита UPF30+ заштита на кожата од штетно УВ зрачење. Останете кул и удобно со додадените мрежни инсерти во под -панелите и страничните панели. Носете ја оваа мета за риболов, истражување, вежбање или само дружење дома. Realtree WAV3 маж за риболов со кратки ракави за мажи : UPF 30+ ткаенина ја штити кожата од штетно УВ зрачење. Победа; Се оддалечува од влагата од вашето тело за да ве одржи суво и удобно. Анти-микробноа; Вградена технологија за намалување на мирисот за да се спречи растот на бактериите што предизвикуваат мирис. Капка опашка по полите за дополнително покривање.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката