Трговска марка ликовна уметност „празнично весело“ платно уметност од Ромео ivивои

Трговска марка ликовна уметност „празнично весело“ платно уметност од Ромео ivивои

DEN 1530.08

Достапност

Уметник : Romeo Zivoisubject : Abstract Style : Industrial Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има портокалова и сина апстрактна боја што ја пополнува рамката. Истакнати бои : бела, тен, црна, светло сина, портокалова, сива боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нудат куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да го подобрат вашиот производ линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портокалова и сина апстрактна боја што ја исполнува рамката.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката