Трговска марка ликовна уметност „работ на ноќта“ платно уметност од Филип Саин-лауд

Трговска марка ликовна уметност „работ на ноќта“ платно уметност од Филип Саин-лауд

DEN 768.00

Достапност

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Пејзаж-апестит : Азиски инспириран Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розово и портокалово зајдисонце зад ридовите и река. Истакнати бои : црна, сина, светло сина, розова, сива, тен "како фотограф, имам извонредна шанса да ја живеам мојата страст и го ценам секој момент! Јас не се натпреварувам со никого и јас работам свои Трка. Не сакам да ја играм играта да се биде подобар од никого. Едноставно, имам за цел да се подобрам да бидам подобар отколку што бев порано. Јас сум и јас сум слободен! Пикселите се моја медитација. “ - Филип Саинте- Laudy Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Розово и портокалово зајдисонце зад ридовите и река.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката