Карат Т.В. Прстен за ангажман со бело злато од 10к

Карат Т.В. Прстен за ангажман со бело злато од 10к

DEN 12063.84

Достапност

Добијте зачудувачки изглед или покажете ја вашата loveубов со овој прстен за ангажман на дијаманти во Миабела. Засилен со висока полска завршница, овој прстен прави вреден додаток на секоја колекција на накит. Изработено во бујно бело злато, се одликува со светкав дијамант (G-H, I2-I3) во центарот, опкружен со 82 кружни, треперливи дијаманти поставени од пеперутка (G-H, I2-I3) формирајќи хало и додавање на декоративна искра во шанкот. Подарете го овој прекрасен прстен за ангажман на дијаманти на вашата невеста и да ја натера да се чувствува посебно. Направено во 10к бело злато. 1/2 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Принцеза и камења со кругови. Камења поставени од путер и путер. Ширина на опсегот : 1,9мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката