Трговска марка ликовна уметност “и сега јадете„ платно уметност од Витке де Когел

Трговска марка ликовна уметност “и сега јадете„ платно уметност од Витке де Когел

DEN 2.00

Достапност

Уметник : Wieteke de Kogelsubject : Cuisinestyle : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткано платно Artthats Ready за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има фигура направена од тестенини за држење на сребро. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wieteke de kogel 'и сега јадете' платно уметност.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката