Трговска марка ликовна уметност „Добра утринска слава“ платно уметност од Рос Липсо

Трговска марка ликовна уметност „Добра утринска слава“ платно уметност од Рос Липсо

DEN 1830.72

Достапност

Уметник : Ross Lipsosubject : Пејзаж-апелатор : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бел и розов планински пејзаж што ја исполнува рамката. Истакнати бои : бела, светло сина, розова, тен, сина, црна боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нудат куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да го подобрат вашиот производ линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бел и розов планински пејзаж што ја исполнува рамката.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката