Монро Шокови И Потпори Макс-Лифт Лифт Поддршка

Монро Шокови И Потпори Макс-Лифт Лифт Поддршка

DEN 478.72

Достапност

Милиони сопственици на возила се потпираат на потпори за подигнување на гас за подигнување и држење отворени багажници, отвори, аспиратори, па дури и кутии за ракавици. Кога овие не успеваат, тие мора да бидат заменети за да се врати практичноста и безбедноста. Макс-Лифт гас обвинет лифт поддржува се дизајнирани да се вклопат и да ги извршуваат, како и оригиналните единици. Нитро-Карбуризирана Прачка : за исклучителна отпорност на корозија и издржливост. Издржлив Водич За Пластична Прачка : Издржлив Водич За Пластична Прачка го намалува потенцијалното абразија на прачката. Главна Заптивка : Главната заптивка обезбедува позитивно затворање за гас под висок притисок. Стоп Јака : Стоп Јака И Ограничување на Жлебот обезбедуваат прецизна продолжена должина. Склоп На Клипот Со висока Јачина : Клипното Склопување Со Висока Цврстина со заптивка отпорна на истекување помага да се спречи истекување на течност околу клипот, овозможувајќи течноста ефикасно да помине низ компонентите на вентилот на клипот, обезбедувајќи контролирано подигнување и конзистентни перформанси. Челичен Цилиндар За Притисок На Телото : Челичниот Цилиндар За Притисок на Телото е произведен за издржливост и отпорност на корозија. Одговара Изберете : 1993-1999 НИСАН ПОТРАГАТА 1993-1994,1996-1998 МЕРКУР СЕЛАНЕЦ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката