Дорман 576-Резервоар За Гориво За Специфични Модели На Buick Oldsmobile Pontiac одговара избери: 1996-BUICK LESABRE, 1996-OLDSMOBILE 88

Дорман 576-Резервоар За Гориво За Специфични Модели На Buick Oldsmobile Pontiac одговара избери: 1996-BUICK LESABRE, 1996-OLDSMOBILE

DEN 4435.84

Достапност

Овој резервоар за гориво за замена е прецизно дизајниран за да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот резервоар за гориво на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Сигурна замена - овој резервоар за гориво директно го заменува оригиналниот резервоар за гориво на одредени години на возилото, прави и модели. Издржлива конструкција - овој резервоар за гориво е направен од истите цврсти материјали како и оригиналниот дел за сигурна услуга. Обезбеден квалитет - овој дел е потврден за да се обезбеди квалитетно вклопување и долг работен век. Доверлив дизајн-поддржан од тим специјалисти за производи во Соединетите држави. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Buick Le Sabre : 1996, 1997, 1998, 1999 Oldsmobile 88 : 1996, 1997, 1998, 1999 Oldsmobile 98 : 1996 OLDSMOBILE LSS : 1996, 1997, 1998, 1999 Oldsmobile Regency : 1997, 1998. Понтијак Боневил : 1996, 1997, 1998, 1999.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката