Форд Ферлан Ласерски Гравирани Логото Широк Тело Регистарска Табличка Рамка

Форд Ферлан Ласерски Гравирани Логото Широк Тело Регистарска Табличка Рамка

DEN 2.67

Достапност

50 Државни Правни! Рамката за лиценца со широко тело има уникатна форма која е специјално дизајнирана за држави каде што регистарската табличка издадена од државата не може да се замагли. Јасни ласерски гравирани букви во фабрички фонт се појавуваат преку долната шина. Исклучителни и во квалитетот и во дизајнот, овие рамки за лиценца од нерѓосувачки челик се произведени со користење на најдобрите материјали и изработка. Нерѓосувачки Челик. Рамките за лиценца вклучуваат хардвер специфичен за возилото и соодветни капачиња за спречување кражба за да се скрие грозен хардвер. Гордо произведени во САД и поддржани од доживотна гаранција против недостатоци во материјалите или изработката. Димензии на производот : 6,625 Инчи (Висина) х 12,25 Инчи (Ширина) Изработени од висококвалитетен нерѓосувачки челик. Отпорен на ' рѓа. Буквите се ласерски врежани на рамката. Вклучува капачиња за прицврстување (капаци за завртки) и завртки за совршен изглед. Големина : 12.25" х6.25 " Сосема нов производ. Одличен подарок за авто ентузијаст. Произведено во САД. Поддржан од доживотна гаранција на производителот против дефекти во материјалот и изработката.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката