Омега Едукативни Увид Рефрактор Почетник Телескоп, Матични Учење, Возраст 8+

Омега Едукативни Увид Рефрактор Почетник Телескоп, Матични Учење, Возраст 8+

DEN 3.00

Достапност

Истражете го универзумот дури и феномени на длабоко небо со овој моќен рефракторски телескоп од 700 мм. Идеален за истражувачи од која било возраст. Вклучува телескоп со зголемување од 28x до 175x. Исто така, вклучува објектив од 60 мм; 3 американски стандардни 1,25" окулари; 2х барлоу леќа, 5х24 мм пронаоѓач опсег; ахроматски објектив со 2 елементи; луксузен телескопски статив; и оптика од целосно стакло. Истражете ја науката за светот околу нас преку очите на научникот тоа е одличен начин да ги запознаете децата со науката и инженерството на рана возраст, кога нивните умови се желни за нови искуства и можности за учење. Едукативните играчки имаат многу форми : комплети кои учат и овозможуваат градење врз принципите НА СТЕБЛОТО како што се физиката, хемијата или биологијата кои промовираат интерес да експериментираат и да бидат креативни на интерактивен начин. Надвор од научните комплети, едукативните играчки за деца на возраст од 8+ години треба да ја истражуваат науката за секојдневниот свет околу нив. Без разлика дали е за домашно училиште или како подарок за учење, обезбедете солиден модел и основа за научна љубопитност што е забавна и извонредна. Погледнете ги гребените на кратерите на месечината со овој моќен рефракторски телескоп од 700 мм со оптика од целосно стакло и висококвалитетна конструкција за сериозно гледање ѕвезди. Вклучува : зголемување од 28x до 175x, објектив од 60 mm, 4 окулари, ахроматски објектив со 2 елементи и Објектив Од 3x Барлоу за зголемување до 525x. Брендот Едукативни Увиди поминува низ ажурирање на нашите бои за пакување и производи. Дизајн на пакување, а бојата на некои производи може да варира додека се тркаламе низ транзицијата. Поддржува учење НА СТЕМ преку поттикнување на научно истражување и откривање. Совршен за играње на отворено и домашно учење. Натерајте ги децата надвор да го истражуваат светот и останете љубопитни! Ние сме посветени на обезбедување ресурси кои ги одржуваат вашите деца да учат и да се забавуваат додека се дома.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката