Најдобрите Додатоци За Кучиња За Гасни Бастери На ветеринар За Олеснување На Гасот И Помош За Варење, Брои

Најдобрите Додатоци За Кучиња За Гасни Бастери На ветеринар За Олеснување На Гасот И Помош За Варење, Брои

DEN 223.84

Достапност

Без разлика дали вашето куче страда од повремени гасови, надуеност или вознемирен стомак, Најдобрите Додатоци За Гасни Бастери На Ветеринар за Олеснување На Гасот и Помош за Варење можат да помогнат. Нашата мешавина од клучни природни состојки формулирана од ветеринар (вклучувајќи магдонос, лизгава кора од брест и корен од ѓумбир) обезбедува смирувачко олеснување, додека probимите и пробиотиците помагаат во поддршката на здрав микробиом на цревата. •ОЛЕСНУВАЊЕ за ГАСНИ КУЧИЊА-Најдобрите Додатоци На Гасни Бастери на Ветеринар помагаат во ублажување на непријатноста од повремени гасови, надуеност и нарушен дигестивен систем. * ФОРМУЛИРАН ВЕТЕРИНАР-уникатна мешавина од клучни природни состојки, вклучувајќи магдонос, лизгава кора од брест и корен од ѓумбир помагаат во поддршката на здравото варење. •ЗДРАВ МИКРОБИОМ на ЦРЕВАТА - Нашата blимска и пробиотска мешавина промовира здрава, избалансирана дигестивна флора. •ПОГОДНОСТ ЗА ЏВАКАЊЕ-Густо спакувани со активни состојки, нашите Таблети за џвакање Со Гасни Бастери може да се даваат двапати дневно, според упатствата. •ТБД.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката