Сонцето нула Дејмон Пинстрип бод термички екстремен екстремен панел за завеси за затемнување

Сонцето нула Дејмон Пинстрип бод термички екстремен екстремен панел за завеси за затемнување

DEN 0.33

Достапност

Одликувајќи се со вселенско боење на пинстрип, панелите за завеси од сонцето нула Дејмон додаваат димензионална интрига на кој било простор за живеење. Опремено со вградени метални громи за лесно закачување на стандардни шипки за завеси до дијаметар до 1,5 ". Енергија изгубена преку вашите прозорци до 40%. Удобноста е оптимизирана со термички својства кои помагаат да Подобрена приватност и звук, повеќе непрекинат сон. Се продаваат како индивидуални панели со мерење на 40 "ширина до 84 " должина. Tumble суво на тивок оган. Вселенското обојување на вселената додава димензионална интрига. Екстремната термичка технологија за затемнување блокира 100% од надворешната светлина. Термичките својства помагаат да се задржи летната топлина и зимското ладење надвор од вашиот дом.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката