Руби И Дијамант Хало Ангажман Прстен 1. Кт тв Во 14к Жолто Злато.големина 7

Руби И Дијамант Хало Ангажман Прстен 1. Кт тв Во 14к Жолто Злато.големина 7

DEN 7999.84

Достапност

Направете прекрасен почеток со Овој Веренички Прстен каде Што Ореол Од Дијаманти го држи Рубинот во центарот 0,95 кт, додека стеблото на Прстенот има Детали За Милгрин во отворениот сплит, продолжувајќи со Ред Дијаманти и странична долна галерија со Дијамант со единечна рамка, што целосно го прави да изгледа гроздобер и кралски. Родниот камен На Априлскиот Дијамант претставува Љубов И Верност. Руби, роден камен за јули е каменот На Љубовта И Страста. Овој Фин Производ За Накит Е Изработен По Нарачка во САД и Бродови со Кутија За Накит и Проценка На Куќата Со Која се Потврдува Автентичноста. (ЈП=87156) 61 Тркалезен Дијамант од 0,50 кт тв и 1 Тркалезен Рубин од 0,95 кт сет со Помош На Поставување Поплочување ,Пронг И Рамка. СИ2-И1-Јасност, Г-Х-Боја Дијамант. Скапоцените камења можеби биле Третирани за Да се Подобри Нивниот Изглед или Издржливост и може Да Бараат Посебна Грижа. Природните Својства И Составот На Минираните Скапоцени Камења ја дефинираат Уникатната Убавина на секое Парче. Сликата може да покаже Мали Разлики во Однос на Вистинскиот Камен во Боја И Текстура. Сите Наши Дијаманти Според Нашето Најдобро Знаење не се Конфликтни Дијаманти.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката