Јо-Зури Хидро Миноу лц, 6 Хард Мамка Наведуваш, Лопен

Јо-Зури Хидро Миноу лц, 6 Хард Мамка Наведуваш, Лопен

DEN 1919.84

Достапност

Јо-Зури Хидро Миноу Долго Фрлено во 6 инчи и 1-1/4 унца е мамка за риболов со тврда мамка дизајнирана за леење на долги растојанија од земјата или бродот. Се одликува со систем за пренос на тежина што го поместува балансот на задниот дел на мамката за време на движењето на лиење што му овозможува На ХИДРО Миноу ЛЦ да лета директно и далеку дури и во главен ветер. Хидро Миноу тече плитко, од 1 до 3 стапки длабочина, што овозможува да се лови риба од сурфањето. Се одликува со две куки со тројна јачина. Има мрзливо дејство на нишање при бавно враќање и поцврсто и понепредвидливо дејство при брзо враќање. Одличен избор за различни риби за дивеч, вклучувајќи Бас Со Пруги, Снук, Тарпон, Црвен Барабан, Штука и Мошус. Јо-зури Хидро Миноу Долго Фрлено 6во 1-1/4оз; пловечка мамка за риболов со тврда мамка; Плитко трчање; систем За пренос На Тежина; 3х јачина високи куки.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката