Рапала Оригинални Пловечки Миноу Риболов Наведуваш 3 8 3 16оз Шинер

Рапала Оригинални Пловечки Миноу Риболов Наведуваш 3 8 3 16оз Шинер

DEN 3.00

Достапност

Идеален за кастинг и тролање, Пловецот Рапала е задолжителен за вашиот комплет за риболов. Може да се користи како површинска мамка, отскокнувач на дното и како плиток тркач. За средни длабочини, може да се пондерира со поделен удар. Направено од дрво балса, оваа мамка од 4-3/8 инчи има класична шема и крварење. Може да се користи на длабочина на трчање од 11 стапки. Трите бр.6 куки за високи тонови на оваа мамка цврсто го држат уловот. Големина На Пловечки Рапала 11 Сребрен Сјај 4-3/8" 3/16 мл Лебдечки Миноу : Идеален за кастинг и тролање. Може да се користи како површинска мамка, отскокнувач на дното и како плиток тркач. Направено од дрво балса. Мамката од 4-3/8 инчи има класична шема и крварење. Длабочина на трчање од 11'. 3 бр. 6 високите куки на оваа мамка цврсто го држат уловот.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката