Hanes Originalsенски памучен памук V-врат со долги ракави, големини XS-XXL

Hanes Originalsенски памучен памук V-врат со долги ракави, големини XS-XXL

DEN 0.67

Достапност

Ние ја ажуриравме оваа маица со долги ракави на Ханес Оригиналс, давајќи му потенок, посовремена силуета од нашата класична вклопување. Изработено од мек, американски памук со ласкав V-врат, оваа мета е сè што очекувате од оригиналите на Ханес .. има изглед и чувство на високо-тина мета без дизајнерска цена. Материјал : 100% памук со прстен. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен; памук одгледуван во САД . Големина : Моделот носи големина M. Fit : Modern; Слатка силуета. Белешка : Ве молиме, големината нагоре ако претпочитате прилагодено вклопување. Деколте : V-врат. Затворање : стил на пуловер. Ракави : Долго. Ockебови : Ништо. Карактеристики : Пресук за трајно, вистинско вклопување; може да се носи подолга должина на закопчана или неискористена; Двојно-игла зашивање на ракави и на дното полите. Teенски памучен V-врат од вратот од Ханес.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката