Ландау Со Долги Ракави Опуштено Вклопување Јакна Со Цврст Принт, Гроф, Пакет

Ландау Со Долги Ракави Опуштено Вклопување Јакна Со Цврст Принт, Гроф, Пакет

DEN 0.33

Достапност

Ви треба професионално парче за слоевитост? Оваа јакна за чистење има едноставно, предвремено затворање што го олеснува фрлањето и брзо отстранување по потреба. Совршен за работа или кога ви треба слој за затоплување за време на паузите. Тоа е многу издржливо, одобрено индустриско перење и нема да ја скрши банката. Плетените манжетни се заклучуваат на место, така што нема да се грижите дали ќе паднете ракави. Вклучува пар влезни џебови, плус внатрешна лента за ножици и џебови со инструменти. Нашето класично вклопување е дарежлив пилинг за голема леснотија на движење. 65% Полиестер/35% Памук Класичен Опуштено Вклопување-Великодушно сечење за да се обезбеди оптимална удобност и леснотија на движење;поплинската ткаенина На нашата зона за Чистење е направена за дишење, издржливост и лесна нега. Овој материјал има живописни бои кои траат подолго и можат да издржат комерцијално перење алишта потребни за премиум медицински униформи, но сепак понудени по цена на вредност.;Дише;Отпорен На Бледнее;Плетените манжетни остануваат на своето место и обезбедуваат дополнителна заштита од течности;3 Џебови : 2 џебови за лепенки, 1 мини џеб за додатоци;затворање со предвремена предност;Чист грб за попространо вклопување;доволно Издржлив за комерцијални алишта;ладно миење Во Машина со слични бои. Не избелувајте. Падне сува ниска. Ладно железо доколку е потребно. Високо издржливи, индустриски алишта одобрени.; Големина Средна Должина : 27.875"; Големина Средна Должина На Ракавот : 25.25".


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Ландау Машки Основни Лабораториски Палта Класичен Опуштено Вклопување Џебови Отпорни На Бледнее Отпорни На Дишење Копче Лабораториски
  • Новак

Ландау Машки Основни Лабораториски Палта Класичен Опуштено Вклопување Џебови Отпорни На Бледнее Отпорни На Дишење Копче Лабораториски

DEN 287.84

Комплиментите ќе бидат заразни кога ќе го носите ова лабораториско палто со должина на персоналот со че