Ландау Унизе Есенцијални Лабораториски Палта Класични Опуштени Џебови Со Целосна Должина Лабораториски Палто, Стил 3187

Ландау Унизе Есенцијални Лабораториски Палта Класични Опуштени Џебови Со Целосна Должина Лабораториски Палто, Стил 3187

DEN 2.00

Достапност

Долг унисекс лабораториски капут со традиционална јака и предно затворање со четири копчиња. Еден џеб за гради и два долни двојни џебови со многу простор за сите ваши медицински додатоци. Два странични џебови на споеви. 65% Полиестер/35% Чешлан Памук. Средна Должина : 39" Класично Опуштено Вклопување - Великодушно сечење за да се обезбеди оптимална удобност и леснотија на движење; жените можеби ќе сакаат да нарачаат една големина помала во ова унисекс парче;нашата лабораториска ткаенина Ландау направена со двојно предива за издржливост е материјал за дишење четкан за меко, удобно чувство што одржува професионален изглед потребен за вашите медицински униформи.;Ласкави дводелни ракави за поголем опсег на движење на раката;3 Џебови : 1 горен џеб, 2 долни странични џебови за пристап;затворање Со Четири копчиња;Странични процепи за пристап до џебовите на панталоните;Затворање Со Четири копчиња;Измијте пред носење. Боите можат да се пренесат или избледат. Машина за перење топла вода. Не користете белило со хлор. Намалете ја сувата средна топлина. Железо ниска топлина.; Големина Средна Должина : 39"; Големина Средна Должина На Ракавот : 25".


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Ландау Машки Основни Лабораториски Палта Класичен Опуштено Вклопување Џебови Отпорни На Бледнее Отпорни На Дишење Копче Лабораториски
  • Новак

Ландау Машки Основни Лабораториски Палта Класичен Опуштено Вклопување Џебови Отпорни На Бледнее Отпорни На Дишење Копче Лабораториски

DEN 287.84

Комплиментите ќе бидат заразни кога ќе го носите ова лабораториско палто со должина на персоналот со че