Едноставност Боје Во Анодизирани Алуминиумски Игли За Плетење, Големина 10

Едноставност Боје Во Анодизирани Алуминиумски Игли За Плетење, Големина 10

DEN 543.84

Достапност

Бој е доверлив бренд од 1906 година и сега е признат како премиер снабдувач на куки за капчиња, игли за плетење, разбои и други додатоци за оние кои сакаат да работат со предиво. Овие игли за плетење со една точка од 14 инчи, со големина ОД 10 (5,75 мм) се прецизно големина и прецизно избалансирани. Уникатните точки на совршенство помагаат да се спречи разделување на предиво за лесно плетење. 100% алуминиумска конструкција ги прави овие игли лесни и издржливи. Боје Анодизирани Алуминиумски Игли за Плетење, 14 инчи, Големина НА САД 10 : • Комплет од две игли за плетење со една точка• прецизно големина и прецизно избалансирани• точките На Совршенство помагаат да се спречи разделување на предивото• Идеално За правење џемпери, шалови и многу повеќе• алуминиумската конструкција ги прави лесни и издржливи.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката