Двојно Зашилени Челични Игли За Плетење 8 - Големина 5 Пкг

Двојно Зашилени Челични Игли За Плетење 8 - Големина 5 Пкг

DEN 543.84

Достапност

Двојно Зашилени Челични Игли За Плетење 8-Големина 0000. Овие игли за плетење се толку фини што најчесто се нарекуваат Иглички за Плетење. Тие се најпопуларни за минијатурни проекти за плетење како чанти и украси за монети за облека за кукли. Основни Сиви Двојни Зашилени Челични Игли за Плетење, 8-Инчи, Големина 0000, 5-Пакување Мулти-Обоени : исто така одлично за фина детална работа. Тие доаѓаат во комплети од 5 игли долги 8 и обложени со никел. Многу други големини се достапни во 8, како и 4 12 и 16. Произведено Во Кина.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката