Примарно злато Карат бело злато родолит гарнет и аа дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато родолит гарнет и аа дијамантски прстен

DEN 2.00

Достапност

Совршен допир за подобрување на вашиот секојдневен изглед, овој родолит гарнет и дијамантски прстен е направен од 14 карат бело злато. Овој прекрасен прстен прикажува 6мм трилион исечен 0,75 CTTW Родолит Гарнет скапоцен камен нагласена со дијаманти за јасност I1 на прекрасен дизајн. Enjoy the timeless look of this ring available in finger size 7.Metal Weight : 1.49 grams Jewelry Type : Fine Ring Style : Gemstone and Diamond Ring Gender : Women's Metal : Gold Gold Karat : 14 Karat Metal Color : White Band Width : 1mm Ring Size : 7 Gemstone Details : Type : Родолит Garnetbirthstone месец : Junecolor : Redcut : Face Ted Shape : Trillionsize : 6 Mmweight : 0,75 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Јасност : I1 Color : G-Ibirthstone месец : Април : Април. Пристигнува ставка од пронгјур Во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Сат за потекло : Соединетите држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката