1 2CT TDW Diamond 14K Rose Gold Band Band

1 2CT TDW Diamond 14K Rose Gold Band Band

DEN 5119.84

Достапност

Кажете ги вашите завети гордо додека го лизгате овој блескав империјален дијамантски свадбен бенд на нејзиниот прст на чекање, создавајќи момент кога двајцата секогаш ќе ја богатуваат. Дајте her Незаборавен прстен за да одбележи еден од најнезаборавните моменти во нејзиниот живот - денот на вашата свадба. Исклучително изработена во розово злато, овој прекрасен империјален дијамантски свадбен бенд има линија на пенливи дијаманти по должината на Шанк. Блескав дар на loveубов и посветеност, овој прстен плени со дијаманти и полиран сјај. Дијамант WT : 1/2 Карат Дијамант Боја : H-I Diamond Clarity : I2 Дијамант Поставување : Поставување на отвори изработено во злато од розово 14 KT достапно во големини 6-9.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката