Раулингс Бејзбол Младински Момче Со Долги Ракави Четвртина-Патент Јакна, Црна, Средна

Раулингс Бејзбол Младински Момче Со Долги Ракави Четвртина-Патент Јакна, Црна, Средна

DEN 543.84

Достапност

РОУЛИНГС КВАЛИТЕТ-ВОДЕЧКИ БЕЈЗБОЛ ИНОВАЦИИ СО ПРИЧИНА : . Бејзболот ролингс Е ОФИЦИЈАЛНА РАКАВИЦА на бејзбол од ГОЛЕМАТА ЛИГА® со причина : неспоредливата иновативност и дизајнерска работа оди во се што прави компанијата, вклучувајќи ја и нејзината опрема. Тоа е само една од причините зошто бејзболот и софтбол играчите ширум светот се свртуваат кон Роулингс кога бараат да извлечат максимум од својата игра. . КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВАА ЈАКНА. Јакната Со Четвртина-Патент Со Долги Ракави На Младинското Момче Роулингс Ќе ве стопли на клупата или на трибините. Се одликува со 2 предни џебови со патент и исправен раб со врвка за влечење. Карактеристики вклучуваат : . 95% Полиестер, 5% Спандекс. Увезени. Затворање на врвка. Машинско Перење. Четврт поштенски Бејзбол Јакна е Спортска и професионална. 2 предните џебови со патент обезбедуваат сигурно складирање за свирежи, пенкала и многу повеќе. Изработена од издржлива, удобна мешавина од полиестер и спандекс УДОБНА И СТРАТЕШКА : не само што ткаенината е направена од удобна мешавина од 95% Полиестер и 5% Спандекс исто така е стратешки намалена. Дизајнот ќе обезбеди да бидете лабави и неограничени, а исто така да останете во стил. ДВОЈНИ ЏЕБОВИ : Карактеристики 2 предни џебови со патент за да обезбедите безбедно складирање или добро место за одржување на рацете топли во студените денови. На ТЕРЕНОТ, НА ТРИБИНИТЕ : Без разлика дали се загревате на теренот или навивате за вашиот омилен играч од трибините, оваа јакна ќе биде токму она што го барате. ПРОФЕСИОНАЛНА и СПОРТСКА : оваа јакна спојува професионален и спортски изглед за да обезбеди производ што е соодветен во голем број различни средини. Надминете ја топката бејзбол со овој крој. СЕКОГАШ НАЈДОБРО : Ролингс е фаворит во бејзбол опрема и иновации на кои им веруваат професионалци насекаде, така што купувањето опрема За Ролингс е посветеност да се биде најдобар.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката