1. Карат 18к Жолто Злато Тркалезен Розов Сафир И Бел Дијамант Дами Хало Стил Невестински Ангажман Прстен Појавување Б

1. Карат 18к Жолто Злато Тркалезен Розов Сафир И Бел Дијамант Дами Хало Стил Невестински Ангажман Прстен Појавување Б

DEN 1.33

Достапност

1.50 Карат (ctw) 18k Жолто Злато Тркалезна Розова Сафир И Бел Дијамант Дами Хало Стил Невестински Ангажман Прстен Појавување Б а блескави круг камен е волшебна центар на овој елегантен ангажман прстен за неа. Ред дијаманти брилијантно го врамуваат централниот розов сафир и ја подобруваат лентата Од 18к Жолто Злато. Дополнителни дијаманти танцуваат под централниот камен. Пенливи тркалезни дијаманти се попрскуваат по ред во соодветната свадбена лента Од 18к Жолто Злато. Вкупната камена тежина на овој фин сет за свадби за накит е 1,50 карати.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката