Бурпи Сводот Кинески Заборави-Ме-Не Цвет Семе, 1-Пакет

Бурпи Сводот Кинески Заборави-Ме-Не Цвет Семе, 1-Пакет

DEN 31.36

Достапност

Посејте Кинески Заборави И подгответе се за грациозни, лабави спрејови со вистински сини цвеќиња во текот на летната сезона. Цветовите цветаат на крути, исправени стебла и изгледаат одлично во границите, рабовите и контејнерите. Само 45-50 дена да цветаат! Сакан од градините и доверлив од градинарите, burpee ® воведува свежи градинарски откритија од 1876 година. Бурпи нуди само најквалитетни, не-гмо семиња, рачно избрани од стручни хортикултуралисти за да напредуваат во вашата домашна градина. Спрејови од небесно-сини цвеќиња цветаат цело лето. Сее семе од цвеќе на отворено околу 2 недели пред просечниот последен датум на мраз. Цути во пролет и лето. Потреби за сончева светлина : Целосно сонце или дел сенка. Годишен за сите растечки зони од 1-11.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката