DesignArt 'Света геометрија и симбол на алхемијата I' Bohemian & Eclectic Rramed Canvas Wall Art Print

DesignArt 'Света геометрија и симбол на алхемијата I' Bohemian & Eclectic Rramed Canvas Wall Art Print

DEN 1.67

Достапност

"Овој исклучителен симбол на алхемија и света геометрија Јас го врамени платно уметноста носи убавина во вашиот дом и канцеларија. Секоја наши печати за платно на ликовна уметност е отпечатена со употреба Отпечатоците се печатат на висококвалитетно памучно платно. Секоја површина на уметнички дела е цврсто испружена над рамка од дрво од 1 инч, заштитувајќи ја од свиткување . Исто како и во вистинска галерија, нашите уметнички дела се завиткани од галерија : Дизајните продолжуваат на страните . Завршената уметност на платно е конечно инсталирана во рамка што лебди од дрво . Ние гарантираме безбедна испорака со прецизно пакување и завиткување на вашите уметнички дела во цврста кутија со аголна заштита . Кога ќе ја добиете вашата уметност во платно, комплетот за висење е вклучен Значи, подготвено е веднаш да се обеси на wallидот . Карактеристики : . - Стил : Боемјан и еклектичен. - Предмет : Астрономија и простор,. Wallид. - Лесно е да се обеси "Ова печатење на платно е завиткано од галерија (дизајнот продолжува на страните), давајќи му вистинска уметничка галерија.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката