Навлака За Јорган Комплет Домашен Текстил Декоративен Дезен Печатени Луксузни Комплети Постелнина Модерен, Калифорниски Крал

Навлака За Јорган Комплет Домашен Текстил Декоративен Дезен Печатени Луксузни Комплети Постелнина Модерен, Калифорниски Крал

DEN 2.00

Достапност

2/3 Парче Навлака За Јорган : 100% Измиен Микрофибер, 1 навлака за јорган, 1/2 шамови за перници.Близнак 1xduvet покритие : 68*86 " 1x Pillowcases 19*29"; Целосна 1xduvet капак : 80*90 " 2x Pillowcases 19*29"; кралицата 1xduvet покритие : 90*90 " 2x Pillowcases 19*29"; кралот 1xduvet покритие. : 104*90 " 2x Pillowcases 19*36"; cal Кинг 1xduvet покритие : 104*98 " 2x Pillowcases 19*36".БЕЗ УТЕШИТЕЛ. Синко Де Мајо, Дивали, Велигден, Курбан Бајрам, Денот На Таткото,Ноќта На Вештерките,Ханука, Божиќ,Холи,Денот На Независноста,Кванза,Лунарна Нова Година,Денот На Мајката,Нова година,Пасха,Денот На Свети Патрик,Денот на Благодарноста,Денот на Вљубените,Денот На Ветераните, подарок, жени. Важен потсетник : овој комплет за покривање на јорганот не вклучува утешител. Ве молиме љубезно проверете дали патентот е целосно затворен при миење на капакот на јорганот за да спречите закачување и кинење. Лесно Одржување-Направено од бои отпорни на избледување кои задржуваат светли и привлечни дури и по многу перења и обемна употреба. 100% Измиен микрофибер може да се пере во машина со вода под 30 степени. Не избелувајте. Падне сува на ниско ниво. Се препорачува перење пред првата употреба. Затворање На патент И Аголни Врски-има скриено затворање на патент погодно за сите навлаки за јорган. Затворањето на патентот лесно ви овозможува да го вметнете и отстраните јорганот кога е потребно. 4-те аголни врски гарантираат дека вашиот утешител нема да се лизне, ќе остане неподвижен во капакот, чувајте ги навлаките за јорган на место во однос на капакот.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката