Лариса Вероника Топла Чили Супер Јачина Вкус

Лариса Вероника Топла Чили Супер Јачина Вкус

DEN 1.33

Достапност

Вкус на супер Јачина на топло Чили (Природен)Нашиот Топол Чили, Природен Вкус На Супер Јачина е совршен за правење чоколадо, бонбони, колачиња, колачи, замрзнувања, сладолед, јогурт, шејкови, смути, печење и многу повеќе! Овој концентриран Вкус на Супер Јачина е 2 до 3 пати посилен од типичните екстракти од вкус на база на алкохол. Тврди Бонбони - Користете 1 лажиче за 1,25 фунти; или 1 мл за 10 лбшоколадо - Користете 1/2-1/2 лажиче за 1 лб; 2 1/2-5 лажиче за 10 лбс - 1 лажиче за стандардна големина на тортата колачиња - 1/2 - 1 лажиче за стандардна серија замрзнувања - 1/4-1/2 лажиче за 3 чаши Сладолед Или Јогурт Бази - 1/4 Лажиче За 1 литар (32 мл); 1/4 мл за 1 галоншејк и смути - 1/8 - 1/4 лажиче за 16 озлариса вероника е ексклузивна линија на природни производи со врвен квалитет кои користат само најчисти и најдобри состојки од целиот свет. Лариса Вероника е обележана со највисоките можни стандарди за чистота, стабилност и свежина. Сите наши производи се подготвени со највисоки елементи за контрола на квалитетот, од суровини низ целиот производствен процес, до моментот кога шишињата или кесите се запечатени за свежина и се испраќаат до вас. Нашите највисоки можни стандарди се сертифицирани од независни лаборатории и поддржани од нашата лична гаранција.Лариса Вероника се стреми да ги направи сите производи достапни и ние постојано го истражуваме пазарот за да ја одржиме нашата достапност и да бараме нови начини да ви служиме вам и на оние што ги сакате. Лариса Вероника стана доверливо име за домаќинството за многу семејства.Лариса Вероника е спакувана во контејнери за рециклирање, отпорни на храна, кои можат да се рециклираат.Зооскејп е горд што е ексклузивен дистрибутер на сите зачини, закуски, храна и состојки На Лариса Вероника во Соединетите држави, Канада и ширум светот. Внимание : Високо концентриран арома-Чувајте подалеку од дофат на деца. Протресете добро пред употреба. Орев-Алерген Слободен. Без Глутен. Веган. Кошер. Произведено Во Сад.. Спакувани во Соединетите држави во сертифициран објект c GMP (тековна Добра Производствена Практика). Нема полнила. Производител : Лариса Вероника. Големина : 8 мл. Практичен Течен формат.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката