Пред-Сопственост - Ахмад Џамал-Заврши Во Живо Во Салонот Першинг

Пред-Сопственост - Ахмад Џамал-Заврши Во Живо Во Салонот Першинг

DEN 2.00

Достапност

Пред-Сопственост - Ахмад Џамал-Целосно Во Живо Во Салонот Першинг 1958 (Снимање Во Живо, 2007) ЕАН : 8436028692644, Формат На Физички Медиуми : Цд, Музички Жанрови : Лесно Слушање, Џез Претходно Во Сопственост-Ахмад Џамал - Целосно Во Живо Во Салонот Першинг 1958 (Снимање во Живо, 2007).


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката