Графит Леарница Чаша Топење Графит Сад Злато Топење Садот Графит Сад Професионален Накит Метал Рафинирање Леарница Чаша За Топење Лиење Злато Сребро Бакар

Графит Леарница Чаша Топење Графит Сад Злато Топење Садот Графит Сад Професионален Накит Метал Рафинирање Леарница Чаша За Топење

DEN 239.84

Достапност

графит леарница чаша топење графит сад злато топење садот Графит Сад Професионален Накит Метал Рафинирање Леарница Чаша За Топење Лиење Злато Сребро Бакар Спецификација : Тип На Ставка : Графит Сад Материјал : Графитнадворешна Големина : Надворешен Дијаметар : Прибл. 34мм / 1.3 инчи, Висина : Прибл. 25мм / 1внатрешна Големина : Внатрешен Дијаметар : Прибл. 25,4 мм / 1ин, Длабочина : Прибл. 12,7 мм / 0,5 Во Пакетот Листа : 1 х Графит Сад Забелешка : ве Молиме дозволете мала грешка поради рачно мерење. Ви благодариме за разбирањето. Одлична Термичка Стабилност : Брзо загревање и ладење, силна отпорност на киселина и алкали, отпорност на корозија, одлична отпорност на термички удари и топлинска спроводливост. Висока Чистота : Висока густина, висока механичка цврстина, силна хемиска стабилност, голема отпорност на абење, силни перформанси на подмачкување и работен век. Топење метал : садови за леење Графит дизајнирани за топење злато, сребро, бакар, месинг, алуминиум итн., идеален за топење, леење и рафинирање на сите видови метали.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката