Армен Живеат Мулен Љубов Седиште

Армен Живеат Мулен Љубов Седиште

DEN 4784.00

Достапност

Стилот на фин де сиекл влегува во 21 век со Армен Живиот Мулен Лавсед, неверојатно шарено седиште со крилја нагласено со контрастни цевки и тафтување со копчиња. Ова кадифено тапацирано седиште е достапно по ваш избор на боја и доаѓа со четири перници за фрлање за дополнителна боја и удобност. Армен Живеење Замислете мебел без граници - младешки, робустен, префинет, испуштајќи самоизразување под секој агол. Ова се принципите на кои се придржуваат дизајнерите На Армен Ливинг кога ги создаваат своите модерни колекции мебел. Надоврзувајќи се на повеќе од 30 години искуство Во индустријата, Армен Ливинг комбинира функционална разноврсност и стручна изработка во нивните драматични стилови на мебел, сите понудени по цени погодни за дискриминација на буџетите. Категориите на производи вклучуваат столици за барови, клупски столови, трпезариски маси, османлии, софи и многу повеќе. Армен Живеење е со седиште Во Сонцето Долина, Калифорнија. Непогрешливо пош копче-тафтуваниот кадифе ја подобрува истакнатата силуета на оваа ажурирана класика.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката