Неутрогена Здрава Кожа Течна Основа, Природни Беж, фл. оз

Неутрогена Здрава Кожа Течна Основа, Природни Беж, фл. оз

DEN 3.33

Достапност

Помогнете ја кожата да изгледа млада и здрава додека уживате во природна покриеност Со Неутрогена Здрава Кожа Течна Шминка Основа Со ШИРОК Спектар ЗАШТИТЕН ФАКТОР 20 Сончање. Оваа лесна, немрсна шминка непречено се лизга и работи низ сите тонови на кожата за да помогне да се обезбеди беспрекорна, природна покриеност. Формулата за свиленкаста основа содржи ексклузивна и уникатна мешавина на антиоксиданси, вклучувајќи витамин Е, треска и природна соја, кои работат заедно за да помогнат видливо да се подобри сјајноста, тонот и текстурата на вашата кожа. Оваа течна шминка со ЗАШТИТЕН ФАКТОР СО ШИРОК Спектар 20 титаниум диоксид за сончање е поздрава за вашата кожа отколку воопшто да не носите шминка и ја прави вашата кожа да изгледа подобро дури и откако ќе ја соблечете. Шише Неутрогена Здрава Кожа Течна Шминка Основа Со ШИРОК Спектар ЗАШТИТЕН ФАКТОР 20. Свилената формула на оваа течна основа помага видливо да ја подобри сјајноста, тонот и текстурата на кожата. Содржи ЗАШТИТЕН ФАКТОР СО ШИРОК спектар 20 со титаниум диоксид, така што помага да се заштити од оштетување од сонце. Формулиран со уникатна мешавина на антиоксиданси, вклучувајќи витамин Е, треска и природна соја. Оваа лесна, немрсна шминка непречено се лизга за лесно и беспрекорно нанесување. Фондацијата помага да се обезбеди беспрекорна покриеност и е поздрава за кожата отколку воопшто да не носите шминка. Антиоксидантната формула прави кожата да изгледа подобро дури и откако ќе ја отстраните течната шминка. Хранливата шминка помага кожата да изгледа млада, здрава и убава.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката