Осветлување Чадвик 3-Светлина Билијард Остров Светлина-47W во

Осветлување Чадвик 3-Светлина Билијард Остров Светлина-47W во

DEN 2239.68

Достапност

Без разлика дали тоа е вашиот базен маса или кујна остров, Елен Осветлување Чадвик 3-Светлина Билијард/Островот Светлина - 47 W во. ќе го осветли со стил! Со својата префинета елеганција и преоден дизајн, тој прави совршен избор и за традиционалните и за современите поставки. Пресоздавајќи ја убавината на рачно изработената изработка на осветлувањето од почетокот на 20 век и антиквитетите што го надминаа тестот на времето, оваа билијард/островска светлина доаѓа со капак на сијалицата со матирано стакло. Достапно во вашиот избор на боја на завршница, ова светло ќе ги надополни повеќето декори и шеми на бои. Оваа светлина бара три светилки со средна основа, 100 вати (не се вклучени).За Е. Л. К. Осветлувањево 1983 Година, Адолфbенштајн, Џонатан Леско и Расел Кинг ја комбинираа својата експертиза за осветлување за да формираат Е.Л. К. Осветлување Ад. Од почетокот на компанијата во источна Пенсилванија, таа стана светски лидер со производствени капацитети и изложбени салони во САД и во странство. Наградуваните дизајни и најсовременото инженерство го даваат своето осветлување и предмети за украсување на домот извонреден квалитет и вредност и го направија Е.Л. К. избор на такви реномирани места како Историските Кралски Палати На Англија и Имотите На Џорџ Вандербилт Билтмор. Без разлика дали е уникатен сопствен дизајн или една од нивните дизајнерски линии, сите производи се поддржани од високо обучени тимови за технички и услуги на клиентите. Посветеноста за обезбедување супериорно осветлување и домашни производи со неспоредливо задоволство на клиентите останува во срцето на семејната традиција На Е.Л. К. Билијард / островска светлина во преоден стил; продолжување : 13 инчи. Матирано стакло дифузор сијалица покритие. Тела достапни во избор на атрактивни завршетоци. Потребни се три светилки со средна основа од 100 вати (не се вклучени). Димензии : 47 W x 13d x 21h инчи.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката