Miaенски Carat Carat T.G.W. Морганит и Карат Т.В. Дијамант 14kt Розов златен лента за невестински сет

Miaенски Carat Carat T.G.W. Морганит и Карат Т.В. Дијамант 14kt Розов златен лента за невестински сет

DEN 10511.84

Достапност

Посветете се на цел живот на заедништво со овој раскошен сет на невестински прстен со дијамантска лента со дијаманти. Изработено во бујно розово злато, во овој прекрасен сет располага со ангажман прстен и појавен бенд кој прикажува логор, тркалезен морнинит (6 x 6mm) скапоцен камен монтиран на лак, изработен со 47 дијаманти поставени на отвори за отворено (G-H-I, I, I1-I2). Подобрено со финиш на Милграјн, овој прекрасен дво-парчен сет на невестински прстен е идеален за денешната современа жена. Изработено во злато од роза од 14 KT. 4/5ct. Т.Г.В. Морганитски скапоцени камења. Морганит сечење : круг. Големина на Морганит : 6x6mm. Столки со камења поставени од пронг. 1/2 CT. Т.В. Дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Големина на дијамант : 1,15х1,15мм, 1,2х1,2мм, 1,45х1,45мм, 10х8мм. Поставување на дијаманти : Поставете се. Ширина на опсегот : 4мм. Сет на невестински прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката