1. Кт Круг Виолетова Аметист Обетки Обетка Во Стерлинг Сребро

1. Кт Круг Виолетова Аметист Обетки Обетка Во Стерлинг Сребро

DEN 479.20

Достапност

Облечете го вашиот изглед со овие Сребрени обетки од природен Аметист. Овие виолетови обетки Со Аметист се соодветни за специјални прилики или во секое време кога сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Одликувајќи се со амбиент за пасијанс, овие Обетки Од Аметист во тркалезна форма се деликатно изработени во Сребро. Среброто Од 925 со завршна обработка на родиум, нуди безвременски изглед кој ќе ги надополни сите тонови на кожата. Овие обетки за жени прават прекрасен подарок. 1.5 Кт Круг Виолетова Аметист Обетки Обетка Во Стерлинг Сребро 1.50 кт вкупна тежина Аметист. Тркалезна Форма Природен Аметист. Обетки со обетки поставени во 925 Сребро. Виолетова боја скапоцен камен. Февруари раѓање камен. Скапоцените камења се 6 х 6мм со амбиент За Пасијанс. Обетките вклучуваат подлоги и кутија за подароци со потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката