Адријан Јанг И Sh Шахид Мухамед-Лони Листон Смит Џид-Винил

Адријан Јанг И Sh Шахид Мухамед-Лони Листон Смит Џид-Винил

DEN 2.33

Достапност

Поминувањето низ космичкиот пулс На Џез-Фанкот е неповторливото влијание на Лони Листон Смит. Повеќе од пет децении, легендарниот клавијатурист и водач на бендот е движечка сила во обликувањето на звукот на жанрот. Смит го имаше своето деби за снимање како помошник За тешкашите Мајлс Дејвис, Фараонот Сандерс, Гато Барбиери и Леон Томас. Тој подоцна формираше свој ансамбл, Лони Листон Смит и Космичкитеoesо кои испорачаа неверојатна серија класични албуми во текот на 1970-тите. неговата музика служеше како основа за бесмртни хип-хоп примероци и екстатична веселба на подиумот. Кон крајот на февруари 2020 година, Џезот со наслов Смит Е Серија На Месецот На Црната Историја На Мртвите, давајќи им на многу обожаватели на џезот каков би бил нивниот последен вкус на музика во живо пред кошмарот НА СОВИД-19 што го презеде во неделите што следеа. Сега, тој повторно се обединува Со Џезот Е Мртов За да ја испорача Лони Листон Смит во полн цут почит на мноштвото звучни соеви кои сите водат назад до врвовите на прстите на самиот маестро. ВИНИЛ Лпалбум Песни1. Љубовта Носи Среќа Подвиг Лорен Оден2. Зората3. Космички Промени Подвиг Лорен Оден4. Благодарност5. Љубовта Може Да Биде Подвиг Лорен Оден6. Фете7. Калеидоскоп8. Што Може Да Дојде9. Нов Пролетен Подвиг Лорен Оден Адријан Јанг И Al Шахид Мухамед-Лони Листон Смит Џид017-Винил.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката