Фери-морни растенија живеат растенија за бебиња 1-3in. Супер сладок домат 3-пакет

Фери-морни растенија живеат растенија за бебиња 1-3in. Супер сладок домат 3-пакет

DEN 287.68

Достапност

Нашите Super Sweet 100 Cherry Cherry Cherry Plantlings се неопределена, вметнување на сорта на домати што ќе произведе вкусни црвени цреши домати за да ги користите во салати или да крцкате на здрави закуски .. Откако целата опасност од мраз помина на отворено, можете да ги трансплантирате растителните домати приближно 2 'оддалечени во област со најмалку шест целосни часови изложеност на сончева светлина секој ден. На растенијата со домати ќе им треба барем еден сантиметар вода неделно .. Под соодветни услови на растење, вашите растенија од домати треба да достигнат зрелост за приближно 65 дена од трансплантација .. Кога ќе ги добиете растителните растителни растителни производи, ве молиме веднаш отворете ги и дајте им вода и пристап до сонце. Willе седат во мракот на своето патување и ќе бидат многу жедни кога ќе дојдат до вас! Водајте ги директно во пакувањето на школка .. Фери-матри гарантира дека ќе добиете три здрави, силни живи растителни растенија за бебе (приближно 1 "-3 " високи) директно од нашата расадник до влезната врата, подготвени за трансплантација. Растинските растенија се живи бебиња, секоја мерка некаде помеѓу 1 "-3" високи, испорачани директно од нашата расадник до влезната врата . Нашите супер слатки 100 домати во живо бебешки растенија ви донесуваат фаворит за домашно градинарство дома. Неопределен домат . Оваа сорта на зачувување има вкусни, кружни цреши домати кои се споени со зелени раменици. Нивната жетва трае неколку месеци додека цвеќињата и овошјето се развиваат постепено!. Овие домати од цреша се супер слатки и ќе направат одлични дополнувања во вашите градинарски салати. Ммммм . со нашите растителни плочи, ние го покривме процесот на ртење на семето за вас. По пристигнувањето, ќе имате три здрави, силни растенија од зеленчук, кои се професионално негувани од семе до расад - подготвени за следната фаза на раст под ваша грижа.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката