Патмастер 6 - жица 6, фунта стерлинг Сите Терен Забавува Бар

Патмастер 6 - жица 6, фунта стерлинг Сите Терен Забавува Бар

DEN 6384.00

Достапност

Најсилната алуминиумска лента за влечење во светот 6.000 lb wt capaty motorhome монтирана лента за влечење. Вклучува 6.000 фунти номинална ЕЗ Кука безбедносни кабли и 6 жица електричен кабел.Карактеристики Слобода Бравата се исклучува прв пат, секој пат, бравата за складирање преклопете ја лентата за влечење и таа автоматски се заклучува на место.Вклучува безбедносни кабли и кабел за електрични жици, уртанските чаури го елиминираат металот при метално триење за помазно возење. Внатрешни раце од нерѓосувачки челик за помазна работа без проблеми. Вградените кабелски водичи ги штитат безбедносните кабли и електричните жици кабелот и бравата за складирање само преклопете ја лентата за влечење и таа автоматски се заклучува на место. Родмастер 576 Стерлинг Сите Теренски Забавува Бар со 6-Жичен Електричен Кабел 6000 фунти Стерлинг Сите Теренски Забавува Бар од првиот забавува бар, Родмастер произведува висок квалитет, pleasетски пријатен забавува барови за клиенти од целиот свет. Roadmaster користи компјутеризирано тестирање на секој нов дизајн на лента за влечење. Програмата се нарекува ФЕА, која се залага За Конечна Елементарна Анализа. Ако тоа звучи комплицирано, тоа е затоа што е-ФЕА е истата програма што научниците од НАСА ја користат за тестирање на нивните нови дизајни. Родмастерот е единствениот производител на производи за влечење што користи компјутеризирано тестирање - како и физичко тестирање во реалниот свет - за да обезбеди структурен интегритет, долговечност и безбедност на вашето семејство. Карактеристики Алуминиум од Типот На Авиони, елоксиран за максимална издржливост. Компјутерски дизајниран и тестиран за супериорна сила и стил. Ги надминува сите конкурентни производи во тестирање на стрес и замор. ЕЗ кука безбедносни кабли-за брзо поврзување и исклучување. Теренски Шипки серијата Шипки За Влечење На Сите Терени, првпат воведена во 2003 година, ги нуди сите одлични карактеристики на Класичните Шипки за Влечење, но со дополнителна корист од карактеристиките на Сите Терени. Ослободувањето на влеченото возило е лесно со шипки за влечење На Сите Терени - дури и кога шипката за влечење е под тврд агол или влеченото возило е надвор од нивото. Четири шипки за влечење - Магистер, Сокол, Блекхок 2 и Стерлинг-се достапни во оваа серија.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката