Трговска марка ликовна уметност „Тропска градина портокалова и розова“ платно уметност од Кајена Бланка

Трговска марка ликовна уметност „Тропска градина портокалова и розова“ платно уметност од Кајена Бланка

DEN 1.67

Достапност

Уметник : Cayena Blancasubject : Floral Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портокалови и розови цвеќиња над сина позадина. Истакнати бои : бела, сина, црвена, зелена, тиркизна, розова IM илустратор од Венецуела со седиште во Барселона. Јас работев како дизајнер на површински принт во последните 5 години. Покрај тоа, јас развивав сопствен бренд : Кајена Бланка. Растењето во Венецуела ме направи iousубопитен и lубител на природата. Моите инспирации доаѓаат на сите начини, но спомените од моето детство и матичната земја се постојани елементи присутни во поголемиот дел од мојата работа. Мојата loveубов кон илустрација и за уникатни рачно изработени производи се силите што ме туркаат да ги вложам слободното време и срцето во мојот сопствен бизнис. Јас секогаш барам да понудам најдобар квалитет на секој производ што го создаваме во нашето студио во Барселона. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портокалови и розови цвеќиња над сина позадина.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката