Цврст на цврстиот плишав подрачје на Марта Стјуарт Елисон, јаглен, 4 '6' '

Цврст на цврстиот плишав подрачје на Марта Стјуарт Елисон, јаглен, 4 '6' '

DEN 2237.12

Достапност

Колекцијата за килим Марта Стјуарт. МАРТА Стјуарт килими. Наменето за секојдневни простории и неформални мебел, килимите на Марта Стјуарт Шаг додаваат визуелен интерес со кадифен димензионален текстура. Овие килими со високи купови се трајно рачно натопени од полиестерски предива за богатство на боја и луксузна мекост под нозете. Палетата на бои на модата и неутралните тонови на Марта Стјуарт ги прави овие убави теписи од бушава совршена фокусна точка во преодните и современите простории. Боја : јаглен. Големина : 4 'x 6'. Рачно зафатена во Индија. Висина на купот : 0,5 во . Поддршка од памук, рампа за килим (продадено одделно) препорачано за да се спречи менување и лизгање. 80% полиестер, 20% памук. Стилски додаток за секоја просторија. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката