oneOone Памук Дрес Пастел Нане Ткаенина Лисја И Цветни Уметнички Шиење Ткаенина Од Дворот Печатени Сам Облека Шиење Материјали Широк

oneOone Памук Дрес Пастел Нане Ткаенина Лисја И Цветни Уметнички Шиење Ткаенина Од Дворот Печатени Сам Облека Шиење Материјали

DEN 77.12

Достапност

* Материјал : Памучна Маичка.* Техника : Ткаени Ткаат : Обичен . * Број на предиво : Тип на Предиво од 40-тите : Чешлана Содржина На Ликра.* ГСМ : 200 ГСМ.* Материјал : 95% Памук 5% Ликра.* Ширина : 58 Инчи.* Карактеристика : Средна Тежина, Нормално 2-Насочно Истегнување . * Употреба : Памучна Ткаенина Од Дрес Со 2-Насочно Истегнување Погодна За Фустани, Маици и Друга Женска Облека. * Нега За Перење : Машинско Перење На 30, Сушење На Тивок Оган, Пеглање на Ниска Температура.* За Брендот : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали за ткаенина и ексклузивни отпечатоци. Наша цел е да обезбедиме ткаенина со најдобар квалитет од нашата производна единица директно до купувачите, што ги елиминира сите средни мажи да понудат најдобри разумни цени. Ние изворуваме сурова ткаенина од мелниците, ја обработуваме со техники & потоа печатењето се врши со висококвалитетни машини за дигитално печатење. Ние се осигураме дека сјајот и квалитетот на ткаенината треба да се одржуваат во текот на целиот процес, така што може да се постигнат најдобри резултати при употреба.Печатење ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Памучен Дрес (100% Памук) - Мери широк 58 инчи (147 см). "Продадени во 1 двор (36"" или 91,4 см) чекори. Нарачувањето на повеќе дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". ГСМ : 200 Гсм Предиво Брои : 40-ти. Карактеристика : Средна Тежина, Нормално 2-Насочно Истегнување. Техника : Ткаени Ткаат : Обичен. Дресот е еднократна памучна ткаенина која е позната по својата истегнување и мекост. Поради тоа како дресот е плетен, постои природна еластичност без користење на растегливи влакна како еластан.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката